J

Japonské steny

Japonské steny


Japonské steny

Japonské steny predstavujú dizajnovú, modernú alternatívu zatienenia rozsiahlych plôch prostredníctvom textílie. Zároveň dokážu interiér aj opticky oddeliť (napr. ak máte pracovný kútik v rámci obývačky, ale predelenie ďalšou priečkou nie je možné kvôli malej rozlohe miestnosti).

Nie sú síce tak rozšírené ako iné tieniace systémy (záclony, závesy, rolety a žalúzie), ale priestoru dodávajú punc originality a luxusu. Ak si zvolíte dizajnérsky prepracované japonské steny, tak získate zároveň atraktívny dekoračný prvok v interiéri. Pozostávajú z blokov (panelov) textílie, umiestnenej v drážkach vodiacej lišty. V spodnej časti látkového panelu sú umiestnené profily. Ovládjú sa zväčša ručne. Panely sa dajú úpne presunúť na jednu z bočných strán, alebo rozhrnúť jednotlivo do strán. Počet, šírka a výška panelov sú variabilné (zväčša od dvoj- do štvordrážkových stien).

Trendom sú japonské steny:

jednofarebné - najmä odtiene bielej, krémovej a zemité farby. Do detských izieb alebo kreatívnych štúdií sa hodia aj pestrejšie farby.

s florálnymi motívmi

so vzormi z fotiek - či už vopred pripravených výrobcom alebo z fotiek klientov.

záclonového typu (priesvitnejšie)

s ornamentmi - dizajnovo štýlové.

Japonské stenyJaponské steny

Japonské stenyJaponské steny