K

Kolekcia 2013

 

Kolekcie a trendy 2013

Trendy odrážajú náš životný štýl a ducha našej doby. Tento rok Heimtextil na výstavách dizajnu chcel povzbudiť ľudí, aby vyjadrili svoje emócie v interiérovom dizajne. Aby sa to dosiahlo, Heimtextil prezentoval najdôležitejšie trendy s použitím štyroch odlišných osobností: Milovník histórie, Cestovateľ, Excentrický a Geológ. Jedna z nich je nostalgická s odkazom minulosti, druhá je nastavená pevne v súčasnej dobe s dôrazom na to čo si človek myslí o budúcnosti. Sú inšpirované históriou, prírodou, vedou a životom. Každý z nich má svoje vlastné túžby, nádeje a sny. Každý z nich sa prezentuje inou súčasťou.

Milovník histórie

Milovník histórie

Milovník histórie hľadá inšpiráciu v minulosti. Vo svete ovládanom technológiou, túži po objektoch, ktoré majú svoj príbeh. Prehrabuje cez pokladnica plnú zázrakov vytvorených západnou civilizácou v 16., 17. a 18. storočí. Táto inšpirácia sa odrážajú v špičkových materiálov, s barokovými ozdobami a dekoráciami s jemnou výšivkou a čipkou. Tento trend je ideálny pre tých, ktorí majú radi luxus a dokážu oceniť pôvod a kvalitu výrobkov. Nechajte sa zviesť kúzlom histórie...

Farby:
Paleta historických farieb je utlmená, navrhnutá tak, ako odkaz barokových obrazov zo 17. storočia, osvetlené sviečkami a plné tajomných tieňov. Farby sú rozžiarené perleťou a kovovými odleskami. Dominujúci odtiene sú zo zlata, mosadze, bronzu a medi, doplnené farbami starých vitráží. Zvetraný zlatý povrch vyžaruje auru a šľachtické kúzlo. Zároveň je splnený aj dizajn nadšenci jasných farieb - textil inšpirovaný ženským šarmom rokoka, prachová ružová a bielené pastely naplnené svetlom, budú istotne vyhovovať ich vkusu.

Motívy:
Moderná technológia vdýchne nový život do starých motívov. Prináša späť orientálne ornamenty, arabesky, rastlinné výhonky, iniciály a erby. Trojrozmerné, viacvrstvové tkaniny pripomínajú bohato zdobený brnenie. Prešívanie, dekoratívna výšivka, laser-cut prelamované textílie a jemná čipka sa bohato a často používajú hlavne pri tomto dizajne . Zamat, guipure, žakárové väzby, perforované textílie zdobené kovovými výtlačkami, korálky a flitre vytváraných produktov, ktoré sú krásne na pohľad a zmyselné na dotyk.

Cestovateľ

Cestovateľ

Cestovateľ je voľnomyšlienkár, osoba, ktorá rada experimentuje a hľadá spôsoby, ako urobiť život oveľa zaujímavejší a vzrušujúcejší. Prejavuje väčší záujem a záľubu skôr v procese samotnom, ako v jeho cieli. Jeho obľúbené slová sú zábavné, vyhľadáva humor a pohodu. Má rád objekty, ktoré vyhovujú jeho osobným potrebám a túžbam, je priťahovaný k najnovším technológiám, ako je 3D tlač a novinky materiálov. Cestovateľ vníma svet prostredníctvom hmatu a rád komunikuje so svojím okolím. Miluje látky, ktoré vyzerajú živo, vlnia sa a pripomínajú trojrozmerné tvary. Je fascinovaný odvážnymi textúrami materiálov: pena, technické tkaniny a recyklované výrobky. Jeho okolie a nábytok sú zahrnuté v mäkkých, zmyselných materiálov, ktoré sa akoby miešali s okolitou krajinou pripomínajúc futuristickú vesmírnu loď.

Farby:
Paleta sa skladá z hravej, prekvapujúcej kompozície: organické a žiarivé, teplé i studené, sladké pastely, farby s  kovovými povrchmi.

Motívy:
Tento trend je ovládaný skôr príjemnou, stimulujúcou štruktúrou než vzormi. Väčšinou používa priehľadnej látky, siete,  prelamované mreže, závoje, ktoré sú plné svetla a materiály, ktoré vyzerajú ako dúhové s plastovou fóliou. Zmyselné latexové obsadenie vo vrstvách a wing-light materiálov ukazujú svoju novú technickú krásu. Vrstvené materiály sa zároveň dokonale hodia pre použitie ako poťahové látky a dekorácie na stenách.

Excentrický

Excentrický

Excentrický je lovec, ktorý hľadá nové skúsenosti a zážitky, ktorý sa nachádza v kombinovaní rôznych štýlov a časových období. Jeho charakteristickým znakom sú extravagantné myšlienky obdarené nadčasovým a vysoko dekoratívnym kúzlom. Ten v sebe spája umenie s remeslom. Používa historickú, ľudovú, exotickú projekciu a primitívne motívmi na vytvorenie eklektického mixu, ktorý v sebe viaže emócie a originalitu. Jeho zbierka je „kabinetom“ plný zázrakov a zážitkov, s každou položkou rozpráva iný príbeh plný spomienok z ciest s fascináciou sebe vlastnou.

Farby:
Paleta sa skladá zo živých vášnivých odtieňov. Mieša sa európska tradícia s farbami Ázii a obsahuje prekvapivé kombinácie farieb, kovovej patiny a lesku.

Motívy:
Tkaniny sú tej najvyššej kvality a reprezentujú najvyššiu úroveň remeselného spracovania. Priadze, leptané vzory, krížikové tapisérie sú štruktúry, s ktorými sa určite stretneme v rámci tohto trendu. Motívy z celého sveta tvoria energickú a prekvapivú zmes. Tento trend spája anglický tvíd s čierno-bielou a pruhmi, vzory ako na japonských kimonách, tradičné rastlinné motívy a indická „percale“ vytvárajú úplne novú kvalitu dizajnu. Ostatné charakteristické vlastnosti tohto trendu sa vyznačujú kontrastným prešívaním textúr, látky s ručným farbiacim účinkom, leptané kvetinové motívy, umelá krokodília koža a tlačený text. Tkaniny sa používajú nielen na nábytok, ale aj na stenách a stropoch, ktoré vytvárajú interiér vyzerajúci ako šperkovnica.

Geológ

Geológ

Geológ miluje prírodu a Zem. Skúma krásu prírody a čaro drsných geologických štruktúr. Fascinuje ho kontinuálny vývoj organického rastu, deštruktívne a nebezpečné krásy prírodných síl, zmeny spôsobené eróziou, oxidáciou a sopečné erupcie. Jeho vzťah s prírodou je vyjadrený aj v túžbe ochrániť svoje prírodné zdroje. Geológ je náročný človek, vedomý kvality a pôvodu výrobkov. Miluje prírodu, ale aj ľudí našej civilizácie ale zachováva si aj záujem o nové technológie.

Farby:
Farebná paleta odráža záhadnú, temnú stránku prírody. Farby pôdy, drahokamy a kovové rudy dominujú v rôznych zmesiach. Intenzívne farby majú kovový lesk. K dispozícii je tiež jasné paleta s odtieňmi striebornej a bielej, ktoré odrážajú fascináciu s úžasnými aspektmi prírody: polárnu žiaru, snehové vločky, mráz a magické zrkadlenie zamrznutej vody.

Motívy:
Textílie sú inšpirované farbou drahých kameňov, kovových rúd a skamenelín. Ich surová textúra sa podobá stromovej kôre, rezanému kameňu alebo rustikálnej koži s jej pórmi a záhybmi. Sú zdobené krásnymi medenými odtieňmi kovových vlákien a výtlačkov, ktoré kombinujú úsporné opatrenia s bohatstvom. Tiež sa používajú nepravidelné záhyby, kryštalické štruktúry a zrkadlové plochy vzácnych minerálov. Textílie sa menia v pohybe, pri dopade svetla z rôznych uhlov. Zväčšené oxidované povrchy, efekty pripomínajúce benzín rozliaty na vode, dúhové iskry a perleťovými škvrnami, zanechávajú dojem, že ich krása musí byť odhalená včas.

 

Dekoračné textílie

Dekoračné látky - AZURA Dekoračné látky - EBONY Dekoračné látky - ELAN

Dekoračné látky - FABIEN Dekoračné látky - FRESH SILKDekoračné látky - HEKTOR

Dekoračné látky - INDIAN SILK Dekoračné látky - JANET Dekoračné látky - MAGA

Dekoračné látky - MATEO Dekoračné látky - PHILO Dekoračné látky - RANA

Dekoračné látky - RITA Dekoračné látky - ROXY Dekoračné látky - SARI

Dekoračné látky - SHIRLEY Dekoračné látky - VASCO

Poťahové textílie

 

Poťahové látky - CUTTING EDGE Poťahové látky - FIXER Poťahové látky - HEKTOR

Poťahové látky - HIPER Poťahové látky - ITALIAN LOUNGE Poťahové látky - MARNIX

Poťahové látky - MARNIX 2 Poťahové látky - MASKAR Poťahové látky - MASKAR 2

Poťahové látky - MATEO Poťahové látky - MAVERICK Poťahové látky - MOTIVI