K

Kolekcia 2015

Kolekcia poťahových látok 2015


Poťahové látky - DETROIT
Kolekcie a Trendy 2015/2016

Odborníci zaoberajúci sa sledovaním trendov poukazujú na významnú generačnú zmenu- generácia „Milénia“ nedefinuje samých seba tým, čo má a vlastní, ale dôležitejšie pre nich sú ich úspechy a skúsenosti v živote. Hľadajú vzrušujúce, stimulujúce zážitky, o ktoré sa chcú podeliť s okolitým svetom.

Módny dizajn poťahových látok sa nemení tak rýchlo, ako to bolo v minulosti, skutočne vzrušujúce veci sa dejú pod povrchom vzorov a farieb. Sú dôležité nielen nové materiály, technológie, inšpirácie zo sveta nanotechnológií a mikrobiológie, ale aj inovatívne využitie materiálov v architektúre a dizajnu interiérov.

Inovatívne poťahové látky môže reagovať na rôzne typy prirodzeného svetla. Z umelého povrchu sa tkanina zmení na trblietavú transparentnú,, ktorá je citlivá na dotyk. V budúcnosti sa tieto látky stanú neoddeliteľnou súčasťou interaktívnych stien, ktoré tvoria zmyselné priestory individuálnej architektúry našich priestorov. Budeme tak schopní komunikovať s klientom a reagovať na jeho emócie a pocity.

Sme svedkami toho, že svet textilu sa neustále vyvíja a stále nás dokáže fascinovať tým, že nám ukazuje optimistickú budúcnosť, v ktorej estetické aspekty sú rovnako dôležité ako ponúkané poťahové látky s multi-zmyslovými skúsenosťami.

Štyri hlavné trendy dnes hovoria o rôznych smerov textilného dizajnu.

 

Poťahové látky - GEORGE

Trend zmysly / zmyselnosť

Vo svete plochých obrazoviek, kde žijeme, nám chýba hmatový podnet, takže je dôležité, že poťahové látky sa v súčasnom dizajne objavujú pravidelnejšie. Návrhári vytvárajú nové produkty, u ktorých možno vidieť rastúci vplyv najmä na zmyslové vnemy a dotyky. Inšpiruje ich riešenie vytvorené na báze križovatky vedy a dizajnu.


Zmyslové tkaniny
Nové technológie nám poskytujú možnosť  využívanie inteligentných textílií materiálov napr. Textilu s responzívnymi technológiami. K dispozícii sú fotolumininescenčná niť, priadza LED - senzory skryté v štruktúre tkaniny, čo umožňuje tkanine zmeniť farbu a vzor, ​​reakciou na zmeny svetelného zdroja alebo teploty. V budúcnosti možno tkaniny budú schopné tiež zhromažďovať informácie o našom zdravý a nálade, čo môže zvýši kvalitu nášho života.

Tkaniny „touch“
„Touch“ tkaniny majú zamerať našu pozornosť na obrovské množstvo hmatových efektov, ktoré stimulujú naše zmysly. Minimalistické materiály, bezchybný penovitý povrch pripomínajúci kožu sú vo vzájomnom kontraste s povrchom ľudského tela.

Farby
Paleta svetlých, pastelových farieb mierne opalizujúca, pastelovo zelená, svetlo fialová, lososová, lunárna, horčicová, modrá z tropického ostrova Aruba

Poťahové látky - HERMES

Mixológia

V kozmopolitnej svetovej rozmanitosti je prínosom. Tento trend je oslavným splynutím rôznych kultúr a vytvára nový kurz na základe etnického pôvodu. Jedným z hlavných inšpirácií je Afrika - fascinujúce bohatstvo farieb a vzorov, ale aj dynamika zmien, rastúca sila ekonomiky a rastúca stredná trieda. Druhým významným impulzom vytvorenie dizajnu mixológie rastie medzi návrhármi a spotrebiteľmi fascinovanými hackerstvom  a recykláciou výrobkov. Spontánne spoje vytvárajú nové produkty a materiály najmä z odpadu.

Pamäť

Tento trend stále vykazuje silnú túžbu po minulosti, ktorú reflektuje vo svojom dizajne. Ľudia sa dnes snažia nájsť jednoduchší a etickejší spôsob života, ďaleko od stresu nadmernej spotreby. To znamená, že objavujú ozajstné zdroje pohody – chcú byť šťastní, tráviť čas s rodinou a priateľmi, byť blízko k prírode a snažia sa oceniť maličkosti a drobné radosti.

Dizajn je ovládaný pomocou jednoduchých, prírodných a trvanlivých materiálov: denim, vlna, posteľná bielizeň, plátno a koža. Známe a jednoduché materiály, ktoré svojim vzorom stimulujú pamäť. Kvety zo starých botanických albumov, ľudová výšivka, bary a popruhy s historickými motívmi - shintz, Palmet, arabesky a ďalšie.

Návrhári kombinujú tradíciu remeselných inovatívnych materiálov a technológiu na vytvorenie nadčasových hodnôt. Používajú tkaniny imitujúce remeselné techniky: vyšívanie, patchwork, fajčenie, prešívanie a pod.


Farby

Tlmené, mierne farebné, ktoré budia dojem harmónie:
Scarlet - šalvia, morská modrá, zlatý dub, kamenná šedá, rum, broskyňa, zelený estragón

Poťahové látky - BARYTObjavy

Návrhári sa vždy snažia predpovedať budúcnosť, nie s cieľom pracovať s víziou vytvorenie fikcie, ale pragmaticky sa pripraviť na jej príchod, ako alchymisti a prieskumníci vesmíru skúmajú Zem a kozmické hmoty. Dizajn inšpirovaný hľadaním alternatívnych zdrojov energie a materiálov. Tento trend kladie dôraz na fascináciu kozmom. Vidíme tkaniny s farbami a textúrami pripomínajúce mesačné horniny, meteority, minerály, tvary pripomínajúce štruktúru uhlíka a imitujúce povrchy hrubých kovových materiálov.

Svetlo zohráva kľúčovú úlohu -pohlcovanie svetla, kaleidoskop, ktorý kreslí náčrtky a návrhy.
Nálada tohto trendu je stavebný kontrasty svetla absorbujúci kozmickú temnotu a hviezdne erupcie.

Farby

Tmavý a tajomný, kozmicky nasýtená paleta farieb:
Sýto čierna, šedá metalíza, vesmírna čierna, fialová, amarant, tmavo a svetlo modrá, strieborná, šedá. 

Dekoračné textílie

 

Dekoračné látky - DELICATE Dekoračné látky - DELIGHT Dekoračné látky - DETROIT

Dekoračné látky - DETROIT 1 Dekoračné látky - DETROIT 3Dekoračné látky - EDIT

Dekoračné látky - GEORGE Dekoračné látky - HOLLYDekoračné látky - LARA

Dekoračné látky - SARGON Dekoračné látky - TINA

 

Poťahové textílie

 

Poťahové látky - BARYT Poťahové látky - DETROIT Poťahové látky - GENTLEMAN

Poťahové látky - GEORGE Poťahové látky - HERMESPoťahové látky - HOMER

Poťahové látky - HOMER 1 Poťahové látky - KASPERPoťahové látky - OPTIMUS

Poťahové látky - PEDRO 1 Poťahové látky - SCOT Poťahové látky - SOKRATES

Poťahové látky - STONEWASH Poťahové látky - THOR Poťahové látky - UNDERGROUND

Poťahové látky - WOOL