K

Kolekcia 2012


Kolekcie a trendy 2012

Naša nová kolekcia reflektuje tohtoročné trendy v textilnom priemysle. Každá z uvedených látok môže byť použitá na sledovanie jedného alebo viacerých z týchto trendov, v závislosti na ich farbe a usporiadaní. Stojany poťahových látok v našom showroome predstavujú zaujímavý a dynamicky sa meniaci svet textilu a zároveň uľahčujú výber požadovaných materiálov.

Dekoračné látky - MELORKaleidoskop farieb

Súlad farieb, svetla a hmoty, je trendom, ktorého  výzvou je hrať a experimentovať s farbou. Skladá sa zo silných, dynamických odtieňov, ktoré sú svieže, energické a odvážne: žiarivá žltá, tmavo baklažánová, indigo a svetlé odtiene fuchsie. Dúhové alebo vysoko lesklé tkaniny kontrastujú s matnými materiálmi. Pri textilných dekoráciách alebo čalúneniu nábytku je trendom s vyrezávanie zložitých tvarov. Vzory zahŕňajú široké pruhy, geometrické i grafické motívy a celý svet digitálnych technológií inšpirovaný pixelmi, fotorealistickou tlačou a holografickými efektmi.

Elegancia remesla

Je inšpirácia vychádzajúca z kombinácie tradície remeselného spracovania produktov a vitrínou moderných technológií. Farby sú inšpirované prírodou: horské krajiny, lesy, rybníky a nebo, v kontraste  s vekom zlata a medi. Ľudové inšpirácie z celého sveta sa miešajú s idylickými motívmi kvetov, listov, vtákov a rustikálnymi výšivkami, čo im umožňuje vytvoriť patchwork, akvarel, batikovanie alebo krustované prvky. Zvetraný textil plný nedokonalostí vytvára dojem ručne vyrábaných predmetov. Elegancia remesla vyjadruje túžbu po autenticite a jedinečnosti.

Poťahové látky - NORMALuxusná tmavá

Tento trend kombinuje pôvab a nezávislosť. Obsahuje synchronizovanú paletu tmavých a elegantných farieb: čierna, námornícka modrá, gaštanová, šedá a grafit. Tiež sa používajú lesklé látky, zrkadlo a gumové povrchy na ozdoby. V kombinácii s kožušinami a kožou rôznych textúr, vytvára velúr renesanciu a veľký návrat na scénu. Dúhové a transparentné tkaniny vytvárajú atmosféru tajomstva a vkusnej okázalosti.

Sviežosť

Tento trend je jemný, mäkký a plný svetla. Jeho hlavným zameraním je jednoduchosť, funkčnosť, trvanlivosť a kvalita použitých materiálov. Dominuje prelamovaná, transparentná, reliéfna a lisovaná forma materiálov. Tento dizajn je plný kontrastov medzi svetlom a tieňom. Paleta sa skladá z jemných a sviežich farieb inšpirovaných prírodou. Lineárne, kontrastné vzory vytvárajú silné a pútavé akcenty.

 

Dekoračné textílie

Dekoračné látky - ANDERMATT Dekoračné látky - ANITA Dekoračné látky - DAVOS

Dekoračné látky - DESPINA Dekoračné látky - ILARIA Dekoračné látky - MELBA

Dekoračné látky - MELOR Dekoračné látky - SANDRO Dekoračné látky - ZERMATT

 

Poťahové textílie

Poťahové látky - BAXTER Poťahové látky - MELORPoťahové látky - NORMA

Poťahové látky - PETRUS Poťahové látky - SELVIN COMBI Poťahové látky - SELVIN SELECT

Poťahové látky - SELVIN URBAN