K

Kolekcia 2014

Kolekcia 2014

 

Kolekcie a trendy 2014

Medzi budúcnosťou a minulosťou

Tohtoročné trendy ukazujú dva dominantné zdroje inšpirácie vo svete dizajnu - fascinácia pokroku a pokus oživiť tradície. V našom rýchlo sa meniacom svete vedy a techniky je nastavený smer pre vývoj a inovácie. Napriek tomu pohľad do minulosti nám pripomína silu a krásu kultúrneho dedičstva.

 

Etno - entuziazmusEtno - entuziazmus

Vývoj tohto trendu bol inšpirovaný pomalým pohybom, čo je hlavne o oslave pomalosti a návratu k tradíciám, vrátane tradičných remesiel: výšivky, čipky, tkanie a pletenie. Zdá sa, že vo svete ovládanom technológiou, sa ručné práce stali luxusom a formou terapie. Preto sa konštruktéri snažia dosiahnuť a zakomponovať folklór z celého sveta. Používajú vzory a dekoratívne motívy, predmety a textílie, ktoré rozprávajú príbehy plné emócií a kultúrnych významov.

Vzory a textúry:

Vzory sú inšpirované recyklovanými materiálmi a pripomínajúce patchwork, gobelín, puzzle alebo okrasné pruhy nájdené na prvkoch ľudového umenia, koberce tkané z pozostatkov z rôznych materiálov. Oživenie remeslá prináša veľké množstvo textúr imitujúcich ručnú prácu a techniku. Textúry tkanín sa stávajú nepredvídateľné, rovnako ako koláže s dekoratívnymi motívmi, ktoré sa objavujú a miznú. Plátno tkaných materiálov je často viditeľná a nedokonalosti sú symbolom ručnej práce.

Farby:

Etnické umenia prináša slobodu pri používaní farieb. Paleta farieb sa skladá z tmavo hnedej, odtiene zelenej, modrej, tlmenej veselej žltej a oranžovej, sprevádzaná prírodnými farbami vlny a ľanu.

 

Inžinier prírodaInžinier príroda

Príroda je najlepší dizajnér. Je zdrojom riešenia, ktoré nám priblíži k zelenšej, udržateľnejšej zemi, na ktorej žijeme. Použitie baktérií celulózy, mikroorganizmov a živých membrán umožňuje v budúcnosti vytvorenie plne biologických, "živých" tkanín. Takéto experimentálne skúmanie inšpiruje návrhárov a dizajnérov siahnuť po vzoroch farieb a textúrach nájdených v makro i mikro-svete prírody.

Vzory a textúry:

Vzory a textúry sú inšpirované flórou a zahŕňajú fotorealistickú tlač plnú tropickej zelene, vínnu révu, transgénnych rastlín a motívy zo starých botanických ilustrácií v kaleidoskopických kompozíciách. V tomto trende príroda spracovaná fotografickými technikami berie kladie dôraz na nepárne počty vzhľadu rastlín a zobrazuje znepokojujúce nové farby, ako je napríklad čierna farba listov a plodov. Textúry sa líšia, hladké, lesklé, potlačené tkaniny vyrobené pre tých, ktorí sa inšpirovali organickými štruktúrami, pripomínajúce mach alebo kolónie lišajníkov na kameni. Rozmanité ako svet prírody: textílie môžu byť ľahké ako pavučina ale aj ťažká s drsným povrchom

Farby:

Paleta sa skladá z niekoľkých odtieňoch zelenej: od pastelovo zelenej fluorescenčnej cez farbu zelenej trávy rastúcej na jar až po hnilú zelenú. Paleta obsahuje tiež zázvorovú a fialovo-hnedú, ktoré predstavujú jednotlivé etapy vývoja rastlín.

 

Asketická modernaAsketická moderna

Tento trend je reakciou na anonymnú, mechanickú hromadnú výrobu, ktorá je pre/štylizovanú plná rafinérii, tovární a manufaktúr po celom svete. Odvoláva sa na estetiku minimalizmu, sebaovládania a duchovnosti. Pri hľadaní autenticity vystupujú do popredia jednoduché, skromné ​​formy objektov a tkanín z prírodných vlákien. Dizajn však ostáva veľmi elegantný a ušľachtilý, ale iba ich pôvodnej farbe, nedokonalosti a striktnosť sú zachované.

Vzory a textúry:

Hlavnou inšpiráciou je svet zvierat - sfarbenie a štruktúra vtáčích pier, kože a zvieracích chlpov textúra povrchu škrupinky, farba krídel motýľov "a môr", motívy zvieracích pazúrov, kostí a zubov.

Farby:

Dva monochromatické palety farieb. Dominantná paleta čiernej a bielej vyjadruje silné vizuálne informácie. Použitie kontrastných farieb signalizuje nekompromisný charakter a silu. Hladšia a nadčasová paleta hnedej - od bielej a béžovej až po tmavohnedú, plnú odtieňov kameňa, prírodného ľanu, vlny, kože a kostí. Oživenie prináša tyrkysová farba mora, lesklá metalíza ako farba peria vtákov.

 

Dekoračné textílie

Dekoračné látky - AVRILE Dekoračné látky - CASIOPEADekoračné látky - ETER

Dekoračné látky - GABRIEL DELF Dekoračné látky - GABRIEL SUMMER Dekoračné látky - JOY AQUA

Dekoračné látky - JOY PEARL Dekoračné látky - LIVIA Dekoračné látky - NIGEL

Dekoračné látky - ROMANO Dekoračné látky - SONYA

Poťahové textílie

Poťahové látky - ARSEN Poťahové látky - CAMBRIA Poťahové látky - CYGNUS

Poťahové látky - DURAN Poťahové látky - HOMER Poťahové látky - JACOB

Poťahové látky - MATRIX Poťahové látky - MORISPoťahové látky - ORFEO

Poťahové látky - ORION Poťahové látky - OSBORN Poťahové látky - SALVADOR

Poťahové látky - TOUCH Poťahové látky - VALTER